Žurnalistikos Tyrimai

Žurnalistikos tyrimai
„Žurnalistikos tyrimai“ yra periodinis mokslinių straipsnių leidinys, kuriame skelbiami komunikacijos ir informacijos studijų krypties – žurnalistikos (veiklos, kūrinių, struktūros) tyrinėjimai, taip pat žinios, atspindinčios žurnalistikos raidos tendencijas ir naujienas (interviu, recenzijos, apžvalgos, šaltinių publikacijos). 


Konferencija 2016

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas 2016 m. birželio 9–10 dienomis organizuoja tarptautinę mokslinę konferenciją „Komunikacijos ir informacijos mokslai tinklaveikos visuomenėje: patirtys ir įžvalgos. III“.

Konferencijos tikslas – aptarti šiuolaikinių komunikacijos ir informacijos tyrimų problematiką, surengti diskusiją aktualiomis šiai mokslų krypčiai ir šakoms temomis.

Žurnalistikos ir žiniasklaidos tyrėjams siūloma teikti paraiškas dalyvauti sekcijos „Žurnalistika ir žiniasklaida“ darbe.

ŽURNALISTIKA IR ŽINIASKLAIDA

  • Žurnalistikos vieta informacinėje visuomenėje: žurnalistikos studijos skaitmeniniame amžiuje, žurnalistų profesinių įgūdžių kaita, informacijos šaltinių įvairovė ir patikimumas, tekstų rengimo ir pateikimo specifika interneto žiniasklaidoje, naujoji vaizdo žurnalistika, žurnalistų ir redaktorių etika, vartotojų komentarai internete.
  • Žiniasklaidos rinkos, organizacijos ir skaitmeninė transformacija: žiniasklaidos rinkų tendencijos,  žiniasklaidos organizacijų pokyčiai konvergencijos sąlygose, žiniasklaidos nuosavybės skaidrumas, socialinių medijų įtaka žiniasklaidos verslui.
  • Žiniasklaidos ir politikos sąveika: politinis paralelizmas žiniasklaidos sistemose, politikos komunikacija, politikos žurnalistika ir istorinis patyrimas, visuomeninis transliuotojas ir politika, propaganda žiniasklaidoje ir demokratija.

Svarbiausios datos

  • Iki 2016 m. sausio 20 d. – pranešimų pavadinimų ir santraukų teikimas.
  • Iki 2016 m. vasario 29 d. – pranešimų vertinimas ir atranka.
  • Iki balandžio 9 d. – pranešėjų registracija.
  • Iki gegužės 29 d. – dalyvių registracija.
  • 2016 m. gegužės mėn. pabaigoje planuojama paskelbti konferencijos programą.

Konferencijos organizatoriai maloniai informuoja, kad pagal pranešimus parengtus straipsnius ketinama publikuoti Vilniaus universiteto mokslo žurnaluose „Informacijos mokslai“, „Knygotyra“, „Žurnalistikos tyrimai/ Journalism Research“.

Daugiau informacijos teikiama el. paštu: conference@kf.vu.lt