Semiotika

ISSN 1392-0219 | eISSN 2424-547X

Žurnalo tematika. Semiotika – tarptautinis tarpdisciplininis atvirosios prieigos recenzuojamas mokslo darbų žurnalas, skirtas semiotinių kultūros problemų tyrimams, įvairių semiotikos, struktūralizmo, poststruktūralizmo problemų gvildenimui, skirtingų semiotinių prieigų taikymui kultūros diskursų analizėje. Žurnale skelbiami originalūs mokslo straipsniai, mokslinės recenzijos, semiotikos šaltinių tekstai ir jų vertimai su moksliniu komentaru, mokslinės diskusijos, mokslinės veiklos ir konferencijų apžvalgos. Žurnalas kviečia bendradarbiauti įvairių mokslų ir sričių mokslininkus, tiriančius semiotikai rūpimas reikšmės, jos produkavimo sąlygų ir kt. problemas.

Kalbos. Žurnale publikuojami straipsniai lietuvių, anglų ir prancūzų kalbomis.

Publikavimo dažnumas. Kasmet leidžiamas vienas Semiotikos numeris.

Registruota duomenų bazėse:
BASE
CNKI
CORE
DOAJ
HEAL link (Hellenic Academic Libraries Link)
JournalTOCs
Lituanistika
Microsoft Academic
ROAD
ScienceOpen
Scilit

Atviroji prieiga. Semiotika yra grynosios atvirosios prieigos žurnalas. Jo turinys pasiekiamas nemokamai. Skaitytojams suteikiama teisė jį nemokamai skaityti, išsaugoti savo kompiuteryje, kopijuoti, platinti, spausdinti, atlikti paiešką ar pateikti nuorodą į viso teksto dokumentus. Netaikomas embargo periodas. Žurnalas laisvai prieinamas visiems. Prieiga prie žurnale skelbtų straipsnių teikiama remiantis Kūrybinių bendrijų licencija (Creative Commons Attribution 4.0 License, CC BY 4.0).

Palaikome Atvirųjų citatų inicityvos (i4OC) (Initiative for Open Citations), kuri yra daugelio suinteresuotųjų šalių projektas, skirtas atvirai skelbti mokslo citavimo duomenis, kad būtų galima sukurti naują ir geresnę metriką. Žurnalas yra Open Archives Initiative dalyvis.

Istorija.
Žurnalo Semiotika leidimo idėja gimė Algirdo Juliaus Greimo semiotinių studijų ir tyrimų centre, įkurtame 1992 metais. Pirmas žurnalo numeris išleistas 1994 metais literatūrologo ir semiotiko Kęstučio Nastopkos iniciatyva, kurią palaikė jo kolega Saulius Žukas. Iki 1999 metų žurnalas buvo Greimo centro leidinys, vėliau Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto paskelbtas tęstiniu moksliniu leidiniu, pripažintu VU Mokslo komiteto. 2020 metais Semiotika tapo Vilniaus universiteto leidžiamu tarptautiniu moksliniu žurnalu.