Žurnalistikos Tyrimai

Žurnalistikos Tyrimai

ISSN 2029-1132 | eISSN 2424-6042

Žurnalistikos tyrimai yra socialinių mokslų žurnalas, publikuojantis įvairias žurnalistikos ir medijų studijų problemas nagrinėjančius straipsnius. Žurnalas taip pat spausdina knygų apžvalgas ir akademinio gyvenimo kroniką.  Straipsniai publikuojami anglų ir lietuvių kalbomis. 

Žurnalo tematika. Žurnalistikos tyrimai orientuojasi į publikavimą įvairių tyrimų, susijusių su žurnalistikos ir medijų vystymųsi.  Taip pat spausdina straipsnius apie šiandieną kylančius iššūkius – propaganda, informaciniai karai, politinė komunikacija. Straipsniai gali būti orientuoti į vietos arba globalių problemų aptarimą. 

Publikavimo dažnumas. Atviras interneto numeris, žurnalas komplektuojamas ištisus metus.

Kalbos. Žurnale publikuojami straipsniai parašyti lietuvių ir anglų kalbomis.

Mokesčiai. Žurnalo autoriams netaikomi jokie straipsnių pateikimo ar publikavimo mokesčiai.

Registruota duomenų bazėse. 
BASE
CNKI
CORE
Dimensions
Google Scholar
JournalTOCs
Lituanistika
Microsoft Academic
ROAD
ScienceGate
ScienceOpen
Scilit

Atviroji prieiga. Žurnalistikos tyrimai yra grynosios atvirosios prieigos žurnalas. Turinys yra nemokamai pasiekiamas ir suteikiama teisė jį skaityti, išsaugoti savo kompiuteryje, kopijuoti, platinti, spausdinti, atlikti paiešką ar pateikti nuorodą į viso teksto dokumentus. Netaikomas embargo periodas. Žurnalas yra laisvai prieinamas visiems. Nėra jokių straipsnių publikavimo mokesčių (angl. article processing charge). Prieiga prie žurnale skelbtų straipsnių teikiama remiantis Kūrybinių bendrijų licencija (Creative Commons Attribution 4.0, CC BY 4.0). 

Esame Atvirųjų citatų iniciatyvos (i4OC) (angl. Initiative for Open Citations), kuri yra daugelio suinteresuotųjų šalių projektas, skirtas atvirai skelbti mokslo citavimo duomenis, kad būtų galima sukurti naują ir geresnę metriką, narys. Žurnalas yra Open Archives Initiative dalyvis.

Istorija. Žurnalas įsteigtas Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete 2008 m.  Žurnalas siekia praplėsti profesines ir mokslo žinias apie žurnalistiką ir medijas Lietuvoje bei užsienyje.