Acta humanitarica academiae Saulensis

ISSN 2783-6789 (elektroninis)

Mokslo žurnalo tematika. Mokslo žurnale „Acta humanitarica academiae Saulensis“ publikuojami Lietuvos ir užsienio mokslininkų parengti kalbotyros, literatūrologijos, istorijos, filosofijos, etnologijos ir kitų humanitarinių mokslų krypčių straipsniai. Leidinio išskirtinumas – aukšto lygio tarpdisciplininių tyrimų publikacijos, kuriose plėtojamas įvairialypis regionalistikos diskursas. Pagrindą sudaro kasmetinėse tarptautinėse tarpdisciplininėse mokslinėse konferencijose „Regionas: istorija, kultūra, kalba“ perskaityti pranešimai.

Publikavimo dažnumas. Per metus išleidžiami du žurnalo tomai.

Kalbos. Mokslo žurnale publikuojami lietuvių ir anglų kalbomis parašyti straipsniai.

Mokesčiai. Autoriams taikomas 30 eurų straipsnio redagavimo ir maketavimo mokestis.

Referuojamas duomenų bazėse MLA International Bibliography, Index Copernicus ir Humanities Source Ultimate (EBSCO).

Žurnalas yra Atvirųjų citatų iniciatyvos (i4OC) (angl. Initiative for Open Citations), kuri yra daugelio suinteresuotųjų šalių projektas, skirtas atvirai skelbti mokslo citavimo duomenis, kad būtų galima sukurti naują ir geresnę metriką, narys.

Žurnalas yra Atvirųjų santraukų iniciatyvos (I4OA) (angl. The Initiative for Open Abstracts) narys. Ši iniciatyva skatina mokslo leidinių leidėjų, infrastruktūros organizacijų, bibliotekininkų, tyrėjų ir kitų suinteresuotų šalių bendradarbiavimą, siekiant propaguoti ir skatinti neribotą mokslo leidinių, ypač žurnalų straipsnių ir knygų skyrių, santraukų prieinamumą patikimose talpyklose, kuriose santraukos yra prieinamos informacijos ieškos algoritmams.

Žurnalas yra Atvirųjų archyvų iniciatyva (angl. Open Archives Initiative) dalyvis. Atvirųjų archyvų iniciatyvos protokolas dėl metaduomenų surinkimo (OAI-PMH) yra skirtas užtikrinti talpyklų sąveikumą.

Istorija. Mokslo žurnalas „Acta humanitarica academiae Saulensis“ nepertraukiamai leidžiamas nuo 2006 metų (iki 2020 m. mokslo darbai „Acta humanitarica universitatis Saulensis“ (ISSN 1822-7309)).