Draudžiamoji spauda Centriniame valstybės knygyne 1919–1940 metais
Straipsniai
Arida Riaubienė
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Publikuota 2021-12-30
https://doi.org/10.15388/Knygotyra.2021.77.95
PDF
HTML

Reikšminiai žodžiai

draudžiamoji spauda
cenzūra
privalomasis egzempliorius
Centrinis valstybės knygynas
Nepriklausoma Lietuva
Piliečių apsaugos departamentas

Kaip cituoti

Riaubienė A. (2021). Draudžiamoji spauda Centriniame valstybės knygyne 1919–1940 metais. Knygotyra, 77, 277-305. https://doi.org/10.15388/Knygotyra.2021.77.95

Santrauka

Straipsnyje analizuojami nelegalių ir tarpukario cenzūros konfiskuotų spaudinių komplektavimo klausimai Centriniame valstybės knygyne (toliau – CVK), apibūdinama karo ir kitų bendrosios cenzūros institucijų, iš kurių į CVK patekdavo draudžiamoji spauda, struktūra. Pristatomame tyrime nagrinėjami teisės aktai, Piliečių apsaugos departamento aplinkraščiai, nustatę privalomojo egzemplioriaus pristatymo tvarką, turėjusią netiesioginės įtakos draudžiamosios spaudos komplektavimo ir saugojimo problemų sprendimui CVK.

Straipsnyje analizuojamas tuometinės bibliotekos vadovybės susirašinėjimas su Švietimo ministerija ir karo cenzūra konfiskuotų spaudinių perdavimo ir komplektavimo CVK klausimais; siekiama apytiksliai nustatyti skyriaus, saugojusio cenzūros konfiskuotus ar nelegaliai išleistus spaudinius, veiklos pradžios datą, aptariami keli cenzūros draustų ir CVK perduotų spaudinių sąrašai, analizuojami spaudiniuose išlikę spaudos priežiūros įstaigų proveniencijos ir cenzūros valdininkų įrašai.

PDF
HTML
Kūrybinių bendrijų licencija

Šis kūrinys yra platinamas pagal Kūrybinių bendrijų Priskyrimas 4.0 tarptautinę licenciją.

Susipažinkite su autorių teisėmis žurnalo politikoje skiltyje Autorių teisės.