Kaip padėti sau
Slauga. Mokslas ir praktika viršelis 2019 Nr. 1 (265)
Savišvieta
Iš leidinio „Aš galiu sau padėti“ publikaciją parengė Loreta Gudelienė-Gudelevičienė
Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras
Publikuota 2020-10-02
PDF

Kaip cituoti

Loreta Gudelienė-Gudelevičienė I. leidinio „. galiu sau padėti“ publikaciją parengė (2020) „Kaip padėti sau“, Slauga. Mokslas ir praktika, (1 (265), p. 11-12. Adresas: https://www.zurnalai.vu.lt/slauga/article/view/20076 (žiūrėta: 9rugpjūčio2022).

Santrauka

Žurnalo numeriuose pradedame publikuoti patarimus iš leidinio „Aš galiu pats sau padėti“, skirto pacientams bei jų artimiesiems. Leidinį išleido Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA). Autoriai: A. Šeškevičius (sudarytojas), R. Balevičienė, E.Gudelienė, R. Uždanavičienė, V. Šaulys. Kvalifikuoti medikai pataria, kaip padėti patiems malšinti fizinius simptomus (limfedema; niežulys; dusulys; kosulys; pykinimas ir vėmimas; silpnumas; svorio kritimas, apetito sumažėjimas; burnos priežiūra; vidurių užkietėjimas; žagsėjimas; pragulų profilaktika; plaukų slinkimas dėl chemoterapijos ar spindulinės terapijos), kaip prižiūrėti žaizdas spindulinio gydymo metu, stomas. Taip pat pateikta psichologinės pagalbos sau ir dvasinės saviugdos rekomendacijų.

Iš leidinio „Aš galiu sau padėti “ publikaciją parengė L. Gudelienė-Gudelevičienė, Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras.

PDF