Protinės veiklos aktyvinimo prielaidos mokomajame procese
ŠIUOLAIKINĖS MOKYMOSI PARADIGMOS
Adolfas Juodraitis
Publikuota 2015-01-01
https://doi.org/10.15388/ActPaed.2007.19.7535
PDF

Reikšminiai žodžiai

atminties procesai
prisiminimas
atliktas veiksmas
veiksmo rezultatas
protinės veiklos aktyvinimas

Kaip cituoti

Juodraitis A. (2015) „Protinės veiklos aktyvinimo prielaidos mokomajame procese“, Acta Paedagogica Vilnensia, 190, p. 9-16. doi: 10.15388/ActPaed.2007.19.7535.

Santrauka

Docentas socialinių mokslų (edukologijos) daktaras
Šiaulių universiteto
Socialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
P. Višinskio g. 25, LT-76285 Šiauliai
Tel. (8-41) 595 732
El. paštas: sppkatedra@cr.su.lt 

Individualiam ir socialiniam asmenybės funkcionavimui užtikrinti reikšminga sąlyga yra pirmiausia įvairios mokomosios informacijos kaupimas ir tikslingas bei laiku jos atgaminimas. Empirinių tyrimų konstatuota, kad tai sudėtinga veikla įvairaus psichofizinio išsivystymo lygio moksleiviams, ypač turintiems protinės raidos sutrikimų todėl mneminės veiklos aktyvinimo būdų paieška yra aktuali problema. Straipsnyje pateikiamas eksperimentinis trijų dalyių tyrimas, kuris parodė, kai raidos sutrikimų neturintys moksleiviai, tiek ir protinės raidos sutrikimų turintys moksleiviai susiduria su daugeliu sudėtingø problemų, jiems būna lengviau įsiminti atliktą veiksmą, taip pat gerėja ir abiejų tiriamųjų grupių veiksmo rezultato prisiminimo produktyvumas.
Gautų duomenų analizė leidžia teigti, kad pedagoginėje praktikoje taikomi prisiminimo procesų aktyvinimo būdai lemia moksleivių, taip pat ir sutrikusios protinės raidos, aukštesnį informacijos įvaldymo ir išsaugojimo lygį.

PDF

Susipažinkite su autorių teisėmis žurnalo politikoje skiltyje Autorių teisės.