Diskreti ribinė teorema elipsinių kreivių L-funkcijoms
Fiziniai mokslai
Virginija Garbaliauskienė
Šiaulių universitetas
Antanas Garbaliauskas
Šiaulių valstybinė kolegija
Publikuota 2018-12-20
https://doi.org/10.21277/jmd.v48i2.224
PDF

Reikšminiai žodžiai

elipsinė kreivė
L-funkcija, ribinė teorema
silpnasis konvergavimas

Kaip cituoti

Garbaliauskienė V. ir Garbaliauskas A. (2018) „Diskreti ribinė teorema elipsinių kreivių L-funkcijoms“, Jaunųjų mokslininkų darbai , 48(2), p. 27-29. doi: 10.21277/jmd.v48i2.224.

Santrauka

Įrodyta diskreti ribinė teorema silpnojo tikimybinių matų konvergavimo prasme analizinių DV = {s ∈ C : 1 < σ < 3/2, |t| <  V} srityje funkcijų erdvėje elipsinių kreivių L-funkcijai LE(s). Pagrindinis straipsnio tvirtinimas: tegul h > 0 yra fiksuotas realus skaičius toks, kad exp {2πk/h} būtų iracionalus su k∈Z\{0}. Tada tikimybinis matas μN(LE(s + imh)∈A), A ∈ B(H(DV)), silpnai konverguoja į matą PLE, kai N→∞.

PDF

Skaitomiausi šio autoriaus(ų) straipsniai