„Europietiškoji“ ir „nacionalinė“ emigracijos romano specifika: I. Bunino „Arsenjevo gyvenimas“ ir M. Katiliškio „Išėjusiems negrįžti“
Straipsniai
Marina Romanenkova
Publikuota 2015-01-01
https://doi.org/10.15388/Litera.2004.2.8200
PDF

Kaip cituoti

Romanenkova M. (2015) „„Europietiškoji“ ir „nacionalinė“ emigracijos romano specifika: I. Bunino „Arsenjevo gyvenimas“ ir M. Katiliškio ,Išėjusiems negrįžti‘“, Literatūra, 46(2), p. 1-14. doi: 10.15388/Litera.2004.2.8200.

Santrauka

Straipsnyje „Europietiškoji“ ir „nacionalinė“ emigracijos romano specifika: I.Bunino „Arsenjevo gyvenimas“ ir M. Katiliškio „Išėjusiems negrįžti“ gretinama šių romanų žanrine struktūra ir suprantama kaip viena iš europietiškojo XX a. romano, orientuoto į iracionalaus ir kreatyvaus vidinio žmogaus pasaulio vaizdavimo aspektą, versijų. „Nacionalinio identiteto“ kategorija, kaip esminis herojaus sąmonės aspektas, analizuojama atsižvelgiant į dviejų rašytojų dvasinės ir estetinės patirties niuansus. Visa tai nulemė protagonistų išbaigtumo pobūdį, kuris gali būti interpretuojamas kaip dviejų priešingų XX a. – dialogistinės I. Bunino ir egzistencinės M. Katiliškio – meninės savimonės apraiška.
PDF

Susipažinkite su autorių teisėmis žurnalo politikoje skiltyje Autorių teisės.