Knygotyra

„Knygotyra“ nepertraukiamai leidžiama nuo 1961 metų (1961–1969 metais pavadinimu „Bibliotekininkystės ir bibliografijos klausimai“, nuo1970 m. – „Knygotyra“). Žurnalas savo pobūdį (Lietuvos knygos tyrimai) išlaikė visą gyvavimo laiką, kartu stengėsi operatyviai reaguoti į aktualias šiandienos pasaulio knygotyros problemas. Iš pradžių žurnalas ėjo dviem sąsiuviniais: vienas buvo skirtas knygos istorijai ir leidybai, antras – bibliotekininkystei, bibliografijai, informatikai. 1990 metais antrasis sąsiuvinis įgijo savarankiško leidinio pavidalą ir nuo 1994 metų iki šiol leidžiamas „Informacijos mokslų“ pavadinimu. 1990-aisiais jau buvo pribrendęs reikalas reformuoti leidinį: pasikeitusi visuomeninė ir politinė situacija atvėrė naujas galimybes iki tol mažiau kultivuotų mokslo šakų plėtrai, platesnei knygotyros bei informacijos mokslų raiškai, o atsiskyrusių leidinių pavadinimai („Knygotyra“ ir „Informacijos mokslai“) tiksliau apibrėžė jų turinį. 1990–2002 m. „Knygotyra“ buvo leidžiama vienu metiniu tomu, nuo 2002 metų – dviem tomais, išeinančiais birželio-liepos ir spalio-lapkričio mėnesiais. Padidėjo „Knygotyros“ apimtis: pradėjusi nuo 15 autorinių lankų per metus, dabar „Knygotyra“ leidžiama po 40–45 aut. lankus per metus.

„Knygotyros“ tematika aprėpia knygotyros teoriją ir metodologiją, knygos istoriją ir istoriografiją, šaltiniotyrą, knygos meną, bibliofiliją, knygos kultūros, tradicinės ir skaitmeninės leidybos tyrimus, knygos paveldotyrą, knygos medijų sistemoje tyrimus, taip pat artimas knygotyrai giminingų mokslų temas (bibliotekų ir bibliotekininkystės istorija, bibliografija, archyvistika, dokumentotyra ir kt.), tarpdisciplininius dalykus.

„Knygotyra“ turi suformavusi savo, kaip mokslo žurnalo, tapatybę: laikosi publikavimo tradicijų, turi nuolatinių autorių branduolį, yra skaitoma, atpažįstama ir vertinama ne tik Lietuvos, bet ir užsienio mokslo visuomenėje. Žurnalas komplektuojamas dvylikoje Europos, Amerikos ir Azijos šalių, Vilniaus universiteto biblioteka mainais „Knygotyrą“ siunčia 23 užsienio institucijoms. 

,,Knygotyra“ referuojama šiose tarptautinėse duomenų bazėse:

Book History Online (BHO)
http://bibliographies.brillonline.com/browse/book-history-online

EBSCO Electronic Journals Service
http://ejournals.ebsco.com/Login.asp?Researcher=1

Library, Information Science et Technology Abstracts (LISTA) https://www.ebscohost.com/academic/library-information-science-and-technology-abstracts

Modern Language Association International Bibliography https://www.mla.org/Publications/MLA-International-Bibliography

Elektronische Zeitschriftenbibliothek (EZB): Electronic Journals Library http://rzblx1.uni-regensburg.de/ezeit/

Ulrich’s Web
http://ulrichsweb.serialssolutions.com/login

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos