Kristaloidai ir koloidai perioperacinei skysčių terapijai: savybės ir dozavimo ypatumai
-
Audrius Andrijauskas
Indrė Sakavičiūtė
Juozas Ivaškevičius
Narūnas Porvaneckas
Darius Činčikas
Giedrius Kvederas
Publikuota 2013-01-01
https://doi.org/10.15388/LietChirur.2013.1-2.1570
PDF

Kaip cituoti

1.
Andrijauskas A, Sakavičiūtė I, Ivaškevičius J, Porvaneckas N, Činčikas D, Kvederas G. Kristaloidai ir koloidai perioperacinei skysčių terapijai: savybės ir dozavimo ypatumai. LS [Prieiga per internetą]. 2013 m.sausio1 d. [žiūrėta 2022 m.gegužės28 d.];12(1-2):0-. Adresas: https://www.zurnalai.vu.lt/lietuvos-chirurgija/article/view/1570

Santrauka


Straipsnio tikslas yra apžvelgti kristaloidų ir koloidų savybes, šių preparatų pranašumus ir trūkumus bei derinimo ypatumus perioperacinėje skysčių terapijoje.
Racionali skysčių terapija gerina gydymo baigtį po didelių chirurginių intervencijų. Perioperacinei skysčių terapijai yra vartojami kristaloidų ir koloidų tirpalai bei jų deriniai. Nė viena iš tirpalų rūšių nėra pranašesnė už kitą, o nepageidaujamas poveikis labai priklauso nuo dozės. Trumpoje apžvalgoje aprašomos išskirtinės tirpalų savybės ir atsižvelgiant į naujausius mokslinius tyrimus apibūdinamos racionalaus jų dozavimo bei derinimo galimybės. Ypatingas dėmesys skiriamas naujų individualaus skysčių skyrimo metodų ir pusiau uždaros grandinės infuzinių sistemų naudojimo perspektyvoms.
Reikšminiai žodžiai: skysčių terapija, kristaloidai, koloidai, perioperacinis laikotarpis, gydymo baigtis

Crystalloids and colloids: aspects of their co-administration in perioperative fluid therapy


PDF

Susipažinkite su autorių teisėmis žurnalo politikoje skiltyje Autorių teisės. 

 

Skaitomiausi šio autoriaus(ų) straipsniai

1 2 > >>