Higienos instituto leidžiamas periodinis recenzuojamas mokslo žurnalas Slauga. Mokslas ir praktika (toliau – žurnalas) yra grynosios atvirosios prieigos žurnalas. Žurnalo turinys yra nemokamai pasiekiamas ir suteikiama teisė jį skaityti, išsaugoti savo kompiuteryje, kopijuoti, platinti, spausdinti, atlikti paiešką ar pateikti nuorodą į viso teksto dokumentus. Netaikomas embargo periodas. Žurnalas yra laisvai prieinamas visiems. Nėra jokių straipsnių publikavimo mokesčių (angl. article processing charge). Prieiga prie žurnale skelbtų straipsnių teikiama remiantis Kūrybinių bendrijų licencija (angl. Creative Commons Attribution 4.0 License, CC BY 4.0).
- Finansiniai – autoriai gauna ar tikisi gauti finansavimą ar kitas išmokas, prekes ar paslaugas, susijusias su tyrimu arba teikiamas organizacijos, suinteresuotos tyrimo rezultatais.
- Susiję su priklausomybe – autorius priklauso tyrimo rezultatais suinteresuotai organizacijai, yra jos darbuotojas ar patariamosios tarybos narys.
- Susiję su intelektine nuosavybe – autoriui ar jo organizacijai priklausantys patentai ar prekių ženklai.
- Asmeniniai – draugai, šeimos nariai, giminės ir kiti artimi asmeniniai ryšiai.
- Ideologiniai – su tyrimu susiję įsitikinimai ar agitacija, pvz., politinė ar religinė.
- Akademiniai – konkurentai arba asmuo, kurio darbas yra analizuojamas.
Autoriai turi nurodyti gaunamą ar pastaruoju metu gautą finansavimą (įskaitant straipsnio publikavimo mokesčio kompensavimą) ir kitas išmokas, prekes ar paslaugas, galinčias turėti įtakos tyrimui. Bet koks finansavimas, nepriklausomai nuo to, ar sukeliantis interesų konfliktą, ar ne, turi būti nurodyta elektroniniame laiške, teikiant straipsnį publikuoti.
- su bet kuriuo iš straipsnio autorių yra neseniai paskelbę publikaciją arba yra skelbiamo straipsnio bendraautoriai;
- yra ar neseniai buvo susiję su bet kuriuo iš straipsnio autorių;
- bendradarbiauja ar neseniai bendradarbiavo su bet kuriuo iš straipsnio autorių;
- turi artimų asmeninių ryšių su bet kuriuo iš straipsnio autorių;
- turi finansinių interesų, susijusių su straipsnio tema;
- jaučiasi negalį išlikti objektyvūs.
- Straipsniai pateikiami elektroniniu paštu adresu redakcija@sskc.lt „Microsoft Office Word“ formatu, apimtis 6–8 psl. (spausdinti single intervalu), arba 24 000–32 000 spaudos ženklų.
- Straipsnio pabaigoje nurodomas autoriaus, su kuriuo Higienos institutas spręs iškilusius klausimus, pavardė, institucijos, kuriai atstovauja, pavadinimas, elektroninio pašto adresas, telefonų numeriai.
- Straipsniai žurnale Slauga. Mokslas ir praktika skelbiami lietuvių ir (arba) anglų kalbomis. Straipsnio autoriaus (-ių) pavardės ir visas vardas rašomos mažosiomis raidėmis. Nurodomas autoriaus (-ių) DOI (angl. Digital object identifier). Straipsnio tekstas turi būti parašytas sklandžia bendrine lietuvių kalba. Lotyniški ir kitų kalbų žodžiai lietuviškame tekste rašomi pasviruoju šriftu.
- Straipsniuose turi būti mokslo darbui būtinos dalys:
- Bernstein J. M. Role of allergy in eustachian tube blockage and otitis media with effusion: a review. Otolaryngology - Head & Neck Surgery, 1996; 114(4):562–568.
- Šatkauskas B. Bronchoskopija: dabartis ir ateitis. Medicina, 1997; 33(6):3–10.
- Mergo P. J., Ros P. R. Benign lesions of the liver. Radiol Clin. N. Amer., 1998; 36(2):319–331.
- Davies S., Stewart A. Egzema, Dermatitis and other Problems of Skin, Hair and Nails. Nutritional Medicine, New York, 1990; 269–282.
- Valantinas J., Buivydienė A., Bernotienė E., Denapienė G. Daugiakamerinė cistinė alveolinio echinokoko (Echinococcus alveolaris) sukelta kepenų infiltracija. Medicinos teorija ir praktika, 1998; (2):81–83.
- Juozapavičienė R., Daujotaitė O. Slaugytojų naktinio darbo įtaka fizinei ir psichosocialinei sveikatai, Sveikatos mokslai, 2019; 29:(6): 160–165. https://doi.org/10.35988/sm-hs.2019.120
4.10. lentelės ir grafinės iliustracijos pateikiamos tekste arba atskiruose lapuose. Lentelės eilės numeris ir pavadinimas rašomi prieš lentelę, (pvz., 1 lentelė. Klinikinio priežastingumo proceso modeliai). Paaiškinimai ir trumpiniai pateikiami lentelės apačioje. Lentelėse, grafikuose ir kitoje iliustracinėje medžiagoje esantys užrašai turi būti pateikti lietuvių kalba. Lentelių ir kitos iliustracinės medžiagos pavadinimai lygiuojami iš kairės, pasvyruoju šriftu.
- Mokslinius straipsnius recenzuoja keli (ne mažiau kaip du) recenzentai, turintys mokslinį laipsnį. Išskirtiniais atvejais gali būti parenkamas vienas recenzentas ir remiamasi tik viena recenzija.
- Recenzentus parenka mokslinis redaktorius.
- Straipsnių recenzavimas yra anonimiškas, recenzentų pavardes žino tik mokslinis redaktorius.
- Recenzuojama pagal standartinę straipsnio vertinimo formą arba recenzija gali būti parašyta laisva forma.
- Recenzavimo trukmė – 4 savaitės.
- Recenzentų vertinimai pateikiami autoriams. Autoriai (-ius) turi pataisyti straipsnius ne ilgiau kaip per 2 savaites, atsižvelgdamas (-mi) į recenzijoje pateiktas pastabas, arba argumentuoti, kodėl į pastabas neatsižvelgiama.
- Iš esmės pataisytas straipsnis teikiamas žurnalui dar kartą.
- Straipsniai, neatitinkantys reikalavimų autoriams, nepriimami. Galutinį sprendimą dėl straipsnio tinkamumo žurnalui priima mokslinis redaktorius.
- Recenzentų įvertinti ir pripažinti tinkami spausdinti straipsniai spausdinami žurnale rubrikoje „Mokslinis recenzuotas straipsnis“.
- Žurnalo Slauga. Mokslas ir praktika pirminiai straipsniai, recenzijos, susirašinėjimai ir kt., vadovaujantis Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo 13 straipsnio 1 dalimi, Bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodykle, patvirtinta Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. kovo 9 d. įsakymu Nr. V-100 „Dėl Bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodyklės patvirtinimo“, saugojami 25 metus.